Fatma ÖZGENTÜRK

 

kurucu

1960 Yılında Adana’da doğan Fatma ÖZGENTÜRK, Kız Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi Bölümündeki eğitiminin ardından ilk görevini Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki Süreyya Nihat Oral İlköğretim Okulunda ana sınıfı öğretmeni olarak iki yıl boyunca sürdürdü. Ardından önce dört yıl boyunca Yıldırım Beyazıt İlköğretim Okulunda , sonrasında da Celalettin Seyhan İlköğretim Okulunda 16 yıl boyunca ana sınıfı öğretmenliği görevini başarılı bir şekilde tamamladı. Çalıştığı kurumlarda ana sınıflarının ilk kez kurulmasını sağlayan Fatma ÖZGENTÜRK, geçen yıllar içerisinde meslektaşı öğretmen arkadaşı ile birlikte Adana’nın en yetkin ana sınıflarının oluşmasını ve yüzlerce çocuğun bu okullarda eğitim almasına olanak yarattı. 1989 yılında ise Gazi Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişim ve Beslenme Bölümü’nde eğitimini tamamlayarak yüksek okul diplomasını aldı ve kendisini mesleğinde geliştirmiş oldu. 30 Yıllık öğretmenlik yaşamında pek çok takdirname, teşekkür ve derece ödülleri kazanan Fatma ÖZGENTÜRK, Türkiye’nin farklı bölgelerinde düzenlenen birçok panel, seminer ve kurs gibi etkinliklere katılarak deneyimini arttırdı. 2000 Yılında düzenlenen ‘Anne-Baba Eğitimleri‘ seminerinde yer aldı ve katılım belgesi aldı. Evli olan Fatma ÖZGENTÜRK‘ün özel sektörde çalışan bir oğlu ve bir kızı bulunuyor.

Emekliliğinin ardından tüm deneyimini kurduğu Hayat Anaokulu ve Çocuk Kulübü‘ne aktaran Fatma ÖZGENTÜRK; çocuklarınıza yaşayarak öğrenen, profesyonel, seçkin ve dünyaca kabul görmüş ‘Montessori‘ ve ‘High Scope‘ eğitim modelleri ile çok farklı bir eğitim imkanı sunarak, onları geleceğe hazırlamanın mutluluğunu yaşıyor. Bu alandaki önemli bir açığı gideren Hayat Anaokulu, 2-6 yaş arasındaki çocuklara yönelik özel çalışma programı ve Fatma ÖZGENTÜRK‘ün 30 yıllık deneyimiyle öne çıkıyor. Seyhan’da 2000 yılında merkezini kuran Hayat Anaokulu, 2012 yılında Koru Flora’da yeni şubesiyle hizmet vermeye başlıyor.

Katıldığı Eğitimler
  • Hacattepe Üniversitesi 2002-2003 Bahar döneminde Dr. Tülay ÜSTÜNDAĞ ile Yaratıcı Drama Atölyeleri’nde çalıştı.
  • 2003 Yılında Eskişehir Üniversitesi’nde Yrd.Doç.Dr. Ali ÖZTÜRK ile “Okul Öncesinde Müzik Çalışmaları” atölyesine katıldı.
  • 2005 Yılında Marmara Üniversitesi’nde Öğretim görevlisi Ercan MERTOĞLU ile “Okul Öncesi Çocuklar İçin Müzik Çalışmaları Nasıl Hazırlanmalı?” paneline katıldı.
  • 2010 Yılında Çukurova Üniversitesi’nde Prof.Dr. Yaşare Arnas AKTAŞ ile “Okul Öncesinde Matematik Eğitimi” çalışmasına katıldı.
  • 2010 Yılında Prof.Dr. Belma TUĞRUL ile “Oyun ve Öğrenme” paneline katıldı.